Ile będziemy odpoczywać w 2017 roku?

W ubiegłym tygodniu pisałam o tym ile będziemy pracować w 2017 roku, a ile będziemy odpoczywać w 2017 roku? Czy to możliwe, że biorąc 11 dni urlopu można wygospodarować aż 41 dni wolnych ? Dzisiaj opowiem o tym ile będziemy wypoczywać w 2017 r. odpowiednio wykorzystując ułożenie kalendarza, czyli czas…

Autor publikacji:
Monika Smulewicz

Data publikacji:
2017-01-01

W ubiegłym tygodniu pisałam o tym ile będziemy pracować w 2017 roku, a ile będziemy odpoczywać w 2017 roku? Czy to możliwe, że biorąc 11 dni urlopu można wygospodarować aż 41 dni wolnych ? Dzisiaj opowiem o tym ile będziemy wypoczywać w 2017 r. odpowiednio wykorzystując ułożenie kalendarza, czyli czas zaplanować urlopy ;-). W przyszłym roku będzie bardzo dużo okazji do skorzystania z przedłożonego odpoczynku wykorzystując do tego długie weekendy. Jak to możliwe, że wystarczy 11 dni urlopu, aby w 2017 roku odpoczywać przez 41 dni. Pozostałą część urlopu (9 lub 15 dni roboczych w zależności od wymiaru urlopu) można wykorzystać w dowolnym celu np. na wakacyjny wyjazd.

Kiedy zatem planować wolne:

 1. Pierwsza okazja do dłuższego odpoczynku już w styczniu. Święto Trzech Króli wypada w piątek.
 2. Druga możliwość dłuższego wypoczynku  nadejdzie w kwietniu. Wielkanoc w 2017 roku to 15-17 kwietnia.
 3. Trzeci najdłuższy weekend rozpocznie się w sobotę, 29 kwietnia. Majówka wypada w poniedziałek i środę. Wystarczy więc wziąć trzy dni urlopu, aby odpoczywać przez 9 dni. Każdy kto zdecyduje się także na wolny piątek – odpocznie przez 10 i prawdopodobnie uniknie majówkowych korków na drogach.
 4. Czwarty długi weekend możemy zorganizować w czerwcu – Boże Ciało w 2017 roku przypada 15 czerwca. Jeden dzień wolnego zapewni cztery dni odpoczynku.
 5.  Piąty super weekend przypadnie w sierpniu wystarczy zawnioskować o urlop wypoczynkowy w poniedziałek, 14 sierpnia, by uzyskać na kolejne czterodniowe „wakacje”.
 6. Szósty długi weekend zorganizujemy w listopadzie. Wszystkich Świętych, 1 listopada, wypada w środę. Dwa dni urlopu przed lub po 1 listopada dadzą możliwość 5 dni wolnego.
 7. Siódma możliwość pojawi się również w listopadzie –  Święto Niepodległości (11.11) w 2017 roku przypada w sobotę, co oznacza, że pracujący w podstawowym systemie czasu pracy (pn-pt), będą mogli odebrać dodatkowy dzień wolny od pracy np. 10 listopada, będą mieli wówczas dłuższy weekend.
 8. Ostatni – ósmy z kolei długi weekend w 2017 r. to grudzień i Boże Narodzenie –  w tym roku wypada w poniedziałek i we wtorek. Trzy dni urlopu (27,28,29.12) wystarczą, by odpoczywać przez 10 dni od poprzedzającej soboty aż do Nowego Roku.

 

Życzę przyjemnego wypoczynku !

Autor: Monika Smulewicz

Autor publikacji:
Monika Smulewicz

Newsletter

Zostawienie adresu email jest równoznaczne ze zgodą na otrzymywanie ode mnie wiadomości i z akceptacją naszej Polityki Prywatności.

Polityka prywatności
Dziękujemy!

Sprawdź wpisy
na blogu

 • 2023-02-23
 • 3 min czytania

Planowanie i rozliczanie czasu pracy

Planowanie i rozliczanie czasu pracy w równoważnym systemie czasu pracy Równoważny system czasu pracy polega na tym, że w  niektórych dniach czas pracy można wydłużyć, w innych zaś skrócić lub zrekompensować większą ilością dni wolnych od pracy. Ważne jest, aby średnia w okresie rozliczeniowym nie przekroczyła 8 godzin. W systemie…

 • 2020-04-07
 • 2 min czytania

Gdy pracownik podnosi kwalifikacje zawodowe…

Kiedy urlop szkoleniowy? Pracownikowi podnoszącemu kwalifikacje zawodowe przysługują: urlop szkoleniowy, zwolnienie z całości lub części dnia pracy, na czas niezbędny, by punktualnie przybyć na obowiązkowe zajęcia oraz na czas ich trwania. Za czas urlopu szkoleniowego oraz za czas zwolnienia z całości lub części dnia pracy pracownik zachowuje prawo do wynagrodzenia.

 • 2020-04-07
 • 3 min czytania

Czy plan urlopów może ulec zmianie?

Wszelkie zmiany wprowadzane do planu urlopów są ściśle określone przepisami prawa pracy. Mogą mieć one charakter fakultatywny lub obligatoryjny. Kodeks pracy w art. 164 dopuszcza przesunięcie terminu urlopu na wniosek pracownika, przy czym musi on zostać umotywowany ważnymi przyczynami. Również szczególne potrzeby pracodawcy tj. zakłócenie toku pracy spowodowane nieobecnością pracownika, są…

 • 2020-04-07
 • 4 min czytania

Urlop na żądanie

Urlop na żądanie budzi bardzo dużo kontrowersji i emocji zarówno wśród pracowników, jak i pracodawców. Przysługuje on każdemu pracownikowi w wymiarze 4 dni w roku kalendarzowym  niezależnie od liczby pracodawców oraz wymiaru czasu pracy w jakim zatrudniony jest pracownik. Urlop na żądanie jest przywilejem pracownika wynikającym z przepisów prawa pracy,…

 • 2020-04-07
 • 3 min czytania

Zasady udzielania urlopu

Pracownik ma prawo do corocznego, płatnego i nieprzerwanego urlopu wypoczynkowego. Tylko na wniosek pracownika urlop może zostać podzielony na części, jednak jedna z tych części nie może być krótsza niż 14 kolejnych dni kalendarzowych. Pracownik nie może zrzec się prawa do urlopu Pracodawca jest zobowiązany udzielić pracownikowi urlopu w roku,…

 • 2020-04-07
 • 4 min czytania

Niewykorzystany urlop wypoczynkowy a ustanie stosunku pracy

W przypadku wypowiedzenia umowy o pracę pracownik, bez względu na to czy wypowiedzenia dokonał pracownik czy pracodawca, jest zobowiązany wykorzystać przysługujący mu urlop wypoczynkowy, jeżeli w tym okresie pracodawca udzieli mu urlopu. W przypadku niewykorzystania przez pracownika urlopu w całości lub w części, w związku z zakończeniem stosunku pracy przysługuje…